Het Royal Dutch spareribs recept

Yes, dit is ‘m dan – het officiële recept dat ik speciaal heb ontwikkeld voor Koningsdag, onze nationale feestdag op 27 april. Geen 30 april meer zoals vroeger, dus als je ooit iemand uit het buitenland spreekt die de oranjegekte zelf wil meemaken, vergeet dan niet te melden wanneer men moet komen.

Een ode aan de Nederlandse keuken

Voor deze dag wilde ik iets maken dat echt een eerbetoon is aan de Nederlandse keuken. Niet alleen qua ingrediënten, maar ook qua sfeer. Denk aan vertrouwde kruiden, Nederlandse producten én natuurlijk… likeur. Want één drankje is op Koningsdag bijna heilig: Oranje Bitter. Deze feloranje, pittige likeur wordt traditioneel in een klein glaasje gehesen om te proosten op de gezondheid van de koning. Of je nou fan bent van het koningshuis of niet, het is en blijft een dag vol feest, muziek en lekker eten.

Oranje Bitter meets BBQ-rub

Deze BBQ-rub met een twist van Oranje Bitter is ontstaan uit die feestelijke gedachte. Het is een krachtige mix van specerijen die verrassend goed werkt op spareribs, maar ook op andere stukken varkensvlees. En geloof het of niet – deze rub doet het zelfs goed in desserts en cocktails. Maar daar kom ik in een andere blog nog op terug.

Geen BBQ? Geen probleem

Heb je geen barbecue? Geen stress. Deze rub en dit recept doen het net zo goed in de oven. Het draait allemaal om de smaak, de kruiden en de liefde voor goed eten. Dus of je nou low & slow gaat op de BBQ of de oven aanzet: dit wordt sowieso genieten.

Koningsdag of niet – dit wil je maken

Of je nu op 27 april feest viert of gewoon trek hebt in een koninklijk gerecht: dit is het recept dat je wil proberen. Met deze unieke rub til je je spareribs naar een hoger niveau. Een klein beetje Nederland in elke hap – met een flinke dosis smaak.

Het Royal Dutch spareribs recept

Ingredienten

  • 2 strengen spareribs

  • Hungry Dutchman pork rub

  • For the glaze
  • 3 eetlepels sinaasappel marmalade

  • Sap van 2 of 3 sinaasappels

  • 1/2 cup sinaasappel likeur

  • 2 eetlepels honing

  • 1 grote eetlepel Appelstroop

  • 1/4 cup appelcider azijn.

Bereidingswijze

  • De dag voordat je gaat grillen, verwijder je het vlies van de spareribs. Zorg ervoor dat ze volledig ontdooid zijn.
  • Wrijf royaal de ribben in met onze eigen BBQ-rub, The Hungry Dutchman’s Pork Rub, en zet ze minstens 2 uur in de koelkast, bij voorkeur een hele nacht.
  • Op de dag van het grillen, steek de BBQ aan met indirecte hitte. Zorg ervoor dat de temperatuur 100°C bereikt.
  • Nu denk je misschien (of misschien ook niet), “Dit moet de 3-2-1 methode zijn.” Fout. We gaan deze ribben gewoon op de grill leggen boven het gedeelte zonder kolen. Sluit het deksel en laat de ribben daar de komende paar uur liggen. Deze worden geen ribben die van het bot vallen. Als je dat wilt, ga dan voor de 3-2-1 methode, maar gebruik sinaasappelsap in plaats van appelsap. TIP! Blijf dicht bij de BBQ, want de geur die daarvandaan komt is geweldig!
  • Laten we nu de ingrediënten voor de saus in een steelpan doen en aan de kook brengen. Laat het sudderen en indikken tot een mooie, dikke saus. Proef het, maar wees voorzichtig. Deze saus is echt heerlijk!
  • Na ongeveer 2 tot 2,5 uur, voer de prikkertest uit. Simpel gezegd, als een prikker moeiteloos door het vlees gaat, zijn je ribben gaar. Als je de temperatuurtest verkiest, zorg ervoor dat het vlees boven de 70°C is.
  • Bestrijk de ribben royaal met de saus en leg ze nog eens terug voor nog eens 15 minuten.
  • Na 15 minuten, bestrijk de ribben lichtjes opnieuw met de saus indien nodig.
  • Na nog eens 15 minuten zijn de ribben klaar en perfect. Geniet ervan! Smakelijk eten!

Meld je aan voor de nieuwsbrief en ontvang elke week een BBQ recept uit de prive collectie in je mail!